Filmowe premiery - kwiecień 2016


Ja wiem, że do kwietnia jeszcze troszkę, ale w marcu żadnych wyjątkowo emocjonujących premier nie było, więc żeby narobić wam filmowego apetytu na to, co zobaczymy w przyszłym miesiącu przedstawiam już dziś produkcje, które mnie w jakiś sposób zainteresowały. Wszystkie filmy, które wejdą do kin w kwietniu znajdziecie na filmwebie.

High-Rise
premiera 15 kwietnia

Zaczynam od produkcji, na którą czekam od dawna, a to za sprawą jednego z najbardziej intrygujących zwiastunów roku (zobaczcie zresztą sami tutaj) i obsady marzeń - Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Luke Evans i Sienna Miller.
Film oparty jest o powieść "Wieżowiec". W przyszłym tygodniu recenzja:)

opis: W poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i anonimowości doktor Robert Laing (Tom Hiddleston) wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który powstał, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców Londynu. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Laing z każdym dniem poznaje kolejnych mieszkańców budynku, w tym ekscentrycznego projektanta apartamentowca, Royala (Jeremy Irons) oraz jego piękną i oddaną asystentkę Charlotte (Sienna Miller). Mężczyzna szybko staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Pełen dobrobytu, zakrapianych imprez i orgii raj zmienia się w prawdziwy koszmar, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim doktor Robert Laing zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.

Batman v Superman
premiera 1 kwietnia

Podejrzewam, że przejdę się do kina, żeby wyrobić sobie opinię o jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Zwiastun tutaj.

opis: W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.Opowieść o miłości i mroku
premiera 1 kwietnia

Wydaje się, że jakiej dziedziny Portman się nie dotknie, osiąga w niej sukces. Ciężko uwierzyć mi, że podobnie nie stanie się z reżyserią, chociaż pierwsze recenzje nie robią nadziei na świetne kino. Zwiastun tutaj.

opis: "Opowieść o miłości i mroku" to ekranizacja bestsellerowej powieści autobiograficznej Amosa Oza. Przejmująca historia dzieciństwa i dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku. Oz wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niezwykłą wyobraźnią Fani. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa ukojenie znajdowała w opowiadaniu ukochanemu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści były coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu stać się rzeczywistością… Jak bardzo zmieni to życie chłopca, który wkrótce zostanie światowej sławy pisarzem?


Mustang
premiera 8 kwietnia

Obsypany nominacjami i statuetkami dramat (w tym nominacja do Oscara dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu) i prawie 100% pozytywnych recenzji na rottentomatoes, podobno jeden z tych dających do myślenia. Zwiastun tutaj.
 
opis: Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej "pozbyć się problemu" i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.
 
The Huntsman: Winter's War
premiera 8 kwietnia

Jedynka podobała mi się, i to bardzo. Mroczny klimat, piękne zdjęcia, Theron jako Królowa... Wciągnęłam się w całą historię, pomimo, że Kristen psuła momentami odbiór. Druga część bez Stewart,  znowu kręcono w Anglii. Nie spodziewam się cudów, ale może być to naprawdę przyzwoite kino rozrywkowe, o ile pierwsze recenzje będą pozytywne to przejdę się w ramach relaksu. Zwiastun tutaj.

opis: Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło…

Księga dżungli
premiera 15 kwietnia

Jeśli Disney zabiera się po latach za Księgę Dżungli, to wydaje mi się, że to nie może być złe. Po zwiastunie można stwierdzić, że będzie to bardzo tradycyjna interpretacja, może dzięki seansowi wrócę na te kilkadziesiąt minut do dzieciństwa. Zwiastun tutaj.

opis: Mowgli (Neel Sethi) jest sierotą, wychowywanym przez wilki. Ale dżungla przestaje być bezpieczna dla chłopca, gdy pojawiają się pogłoski o tym, że w puszczy znowu grasuje tygrys Shere Khan (Idris Elba), który poprzysiągł zemstę na ludziach za dawno wyrządzone krzywdy. Wilki, chcąc ratować Mowgliego przed śmiercią, wysyłają go do wioski człowieka. W wyprawie towarzyszy chłopcu jego nauczyciel, czarna pantera Bagheera (Ben Kingsley) i nieco ekscentryczny niedźwiedź Baloo (Bill Murray). Podczas wędrówki Mowgli przeżywa mnóstwo przygód, spotyka hipnotyzującego węża Kaa (Scarlett Johansson), plemię małp oraz jego władcę, króla Louie (Christopher Walken), który ponad wszystko pragnie pojąć tajemnicę rozniecania ognia, znaną jedynie ludzkości.

1 komentarz:

  1. Mustang oglądałam na festiwalu filmowym w Świdnicy w zeszłym roku, świetny film!

    OdpowiedzUsuń