"Chappie" w kinach od 13 marca

  

Tytuł: Chappie
Premiera: 13 marca
Obsada: Hugh Jackman (Wolverine, X-Men), Sharlto Copley (Elizjum, Dystrykt 9), Sigourney Weaver (Avatar, Obcy), Die Antwoord (muzycy), Dev Patel (Hotel Marigold, Newsroom,Milioner z ulicy)
Reżyseria: Neil Blomkamp (Elizjum, Dystrykt 9)
Muzyka: Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Interstellar)

W ramach promocji filmu  „Chappie”, Sony Pictures i OMD wybrało 12 najbardziej popularnych youtuberów z całej Europy (razem mają ponad miliard wejść!) do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które transmitowano na żywo z Old Truman Brewery w Londynie 25 lutego tego roku. Każdy twórca razem z najbardziej znanymi artystami graffiti z Graffiti Life przyczynił się do stworzeniu europejskiego „największego obrazu do podziału”.

Rano twórcy spotkali się z reżyserem filmu, a wieczorem stworzono graffiti o rozmiarach 18 x 3 metry, na której namalowano najważniejsze postaci i sceny z filmu. Zajęło im to tylko 3 godziny (transmitowano proces przez platformę Twitch), a po ukończeniu graffiti podzielono na 600 niepowtarzalnych obrazów, które przekazano dystrybutorom filmu, a oni z fanom oczekującym na film :)


Niżej możecie podziwiać bardzo ciekawy efekt ich pracy ;)


„Chappie” to najnowsze dzieło reżysera produkcji takich jak „Dystrykt 9” oraz „Elizjum”. Blomkamp znany jest z tworzenia niebanalnego sci-fi, łączy akcję z tematami społecznymi przez co wyróżnia się na tle współczesnych twórców.

Tym razem w alternatywnym świecie przedstawia zmechanizowane, pozbawione skrupułów siły policji. Przeciw ich rządom buntują się ludzie, nie mogąc znieść ich bezwzględności. Jeden z robotów zostaje jednak skradziony i tak przeprogramowany, że posiada umiejętność samodzielnego myślenia i odczuwania. Jednak Vincent Moore (Hugh Jackman) uważa to za niebezpieczne posunięcie, bojąc się jeszcze większego zagrożenia ze strony myślącego robota. Za to m.in. twórca Deon Wilson (Dev Patel), postrzega Chappiego jako wyjątkowy twór, z którym można się nawet zaprzyjaźnić. Chappie okazuje się być ostatnią szansą na uratowanie ludzkości.

Niżej zwiastun:

7 komentarzy:

 1. Kiedyś na pewno obejrzę. Świetny pomysł na promocję, lubię takie niestandardowe projekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, Elizjum było naprawdę niezłe

   Usuń
 2. Widziałam jego zwiastun w TV i muszę przyznać, że mnie zainteresował :) raczej nie na tyle, żeby iść do kina, ale jak będzie dostępny online, to pewnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna promocja. Nie mówię nie, może obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. zapowiada się ciekawie, chociaż ten motyw sztucznej inteligencji i rozdarcia uczuć ludzi względem chappiego hm... to taki motyw grania na emocjach, za którym nie przepadam
  jednak jeśli będę miała możliwość to chętnie film obejrzę

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam wczoraj zapowiedź tego filmu i przyznam się, że mnie zaciekawiła. Czekam na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzieliście już najnowszy film Chappie? Niedawno była premiera i dziś już jest w necie:) Z Polskim lektorem:D

  http://chappielektorpl.esite.pl

  OdpowiedzUsuń