TOP7: Bliźniaki

 Amanda Lemmon i Alyssa Callaway (Czy to ty, czy to ja)
Filmy z bliźniaczkami Olsen to klasyka lat 90-tych ;)


Ronald i Reggie Kray (Legend)
Bardzo dobra rozrywka, jeden z fajniejszych filmów obejrzanych ostatnio w kinie.


Uzi i Ari Tenenbaum (Genialny klan)
Ci mali dresiarze to synowie jednego ze zdolnych dzieci legendarnego Royala.

Lśnienie
Seans jeszcze przede mną ;)


seria "Harry Potter"


Jacek i Placek (O dwóch takich, co ukradli Księżyc)
Miałam kiedyś wątpliwą przyjemność oglądać ten film, nie polecam.


Julius i Vincent Benedict (Bliźniacy)
Najmniej podobni, ale nadal bliźniacy ;)

inne posty z serii top7 tutaj

5 komentarzy:

 1. A był jeszcze choćby te dwa białe ziomki z "Matrixa 2" (przerażające typki) i jeszcze mi się ostatnio kojarzy rodzeństwo bliźniaków z "Zaginionej dziewczyny", ale to już nie tak kultowy duet.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Czy to ty, czy to ja" - do dziś lubię ten film :) "Lśnienie" warto nadrobić, choć nie dziewczynki nie są osią głównej fabuły ;)
  Nie wiem dlaczego zawsze przy takich zestawieniach przychodzi mi na myśl "Nie wierzcie bliźniaczkom" z L. Lohan. O dziwno, nigdy tego filmu nie widziałam w całości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też o nim myślałam, kojarzę go chociaż, ale nie pamiętam o co dokładnie tam chodziło ;)

   Usuń
 3. Co to za Top, skoro jednego filmu nie widziałaś, innego znowu nie polecasz ;) Ja bym wyróżnił włoską przygodówkę "Gli Invasori" Mario Bavy, z której pamiętam głównie to, że były tam fajne bliźniaczki (Alice i Ellen Kessler). Fajną rozrywką jest francuska komedia "Bliźniak" z Pierre'em Richardem oraz siostrami Camillą i Carey More. Jeśli zaś chodzi o jedną aktorkę/aktora w podwójnej roli to przypominają mi się Olivia De Havilland w "Mrocznym zwierciadle", Alain Delon w "Czarnym tulipanie", Jackie Chan w "Twin Dragons" i Jeremy Irons w "Dead Ringers". I jeszcze Hayley Mills w "The Parent Trap" (wspomniany film z Lohan to chyba rimejk tego filmu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, nie oglądałam "Lśnienia" a bliźniaczki doskonale znam - to jest sława :) A Jacek i Placek to zdecydowanie najbardziej znani bliźniacy z polskich filmów, na liście muszą być! ;)

   Usuń