Premiery 23 października


Szykuje nam się kilka ciekawych premier na 23 października, pomyślałam, że skoro już będę przyglądać się propozycjom to zgromadzonymi informacjami i spostrzeżeniami podzielę się z wami :)

Crimson Peak. Wzgórze krwi
gatunek: horror
reżyseria: Guillermo del Toro ("Labirynt fauna")
obsada: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam
opis: Koniec XXI wieku, Anglia. Młoda pisarska Edith poślubia Sir Thomasa Sharpe'a, jednak z czasem odkrywa, że nie jest on tym za kogo się podawał.

"Labirynt fauna" to jedyny film del Toro jaki widziałam. Obejrzałam z zainteresowaniem, doceniam, ale nie podzielam zachwytów, jednak obsada jego nowej produkcji nadrabia brak zaufania co do reżysera. Po bardzo długim czasie naprawdę polubiłam Wasikowską (przede wszystkim dzięki jej kreacjom w "Ścieżkach" i "Mapach Gwiazd"), Hiddleston to dla mnie nadal tylko (ale i aż) Loki (jestem bardzo ciekawa co pokaże), no i Chastain, która skradła moje serce rolami w "Służących" (mistrz!) i w "Interstellar". Zwiastun bardzo mroczny, intrygujący i pod każdym względem intensywny. Stephen King po seansie opisał film krótko i konkretnie "gorgeous and just fucking terrifying". Na temat "Crimson Peak" można znaleźć więcej pozytywnych opinii (nierzadko pada słowo "piękny", wiele pochwał w kierunku kostiumów, scenografii czy klimatu) , jednak nie brakuje też negatywnych głosów, m.in. "historia jest przewidywalna", "płaskie postacie".

tomatometer: 68%
audience score:68%
imdb: 7,4
Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
gatunek: fantasy
reżyseria: Joe Wright ("Pokuta")
obsada: Hugh Jackman, Rooney Mara, Garrett Hedlund
opis: Koniec XXI wieku, Angalia. Młoda pisarska Edith poślubia Sir Thomasa Sharpe'a, jednak z czasem odkrywa, że nie jest on tym za kogo się podawał. "

Z jednej strony 3 obejrzane filmy to za mało by dodać reżysera do ulubionych, z drugiej te 3 filmy to jedne z najlepszych kostiumowych, współczesnych pozycji. "Duma i uprzedzenie", miażdżąca widza "Pokuta" oraz odważna i widowiskowa "Anna Karenina". Dlaczego Wright postanowił wyreżyserować film o Piotrusiu Panu? Czy to będzie niewypał? Bardzo możliwe. Po obejrzeniu zwiastuna jedyna myśl jaka pojawiła się w mojej głowie to, że raczej nie jestem grupą docelową, chociaż zachęca mnie Hedlund w obsadzie (tak, to on skradł razem z kotem ostatni film braci Coen). Niestety recenzenci nie pozostawiają na filmie suchej nitki.

tomatometer: 25%
audience score: 52%
imdb: 6,1


Ugotowany
gatunek: komedia/dramat
reżyseria: John Wells ("Sierpień w hrabstwie Osage")
obsada: Bradley Cooper, Sienna Miller, Uma Thurman, Daniel Bruhl, Emma Thompson
opis: Adam Jones zbiera ludzi żeby otworzyć najlepszą restaurację w Londynie.

Najpierw się zdziwiłam - Cooper w filmie o gotowaniu? Co to ma być? Włączyłam zwiastun - ciekawe zdjęcia i montaż. Nie wygląda to na film z oceną wyższą niż 7/10, ale może być interesująco. Obok Coopera Sienna Miller (przegląd) i Daniel Bruhl. Czekam na opinie.
11 minut
gatunek: thriller/psychologiczny
reżyseria: Jerzy Skolimowski ("Essential Killing", "Cztery noce z Anną")
obsada: Richard Dormer, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek

Na filmwebowym forum przeważają mocno negatywne opinie, w recenzjach można przeczytać pochwały na temat montażu i zdjęć i przed wszystkim finału całej historii. Podobno produkcja zmusza do myślenia, ale podczas sensu przychodzą na myśl produkcje z podobnymi rozwiązaniami. Poczekam na więcej opinii, ale oprócz faktu, ze to polski kandydat do Oscara na razie nic nie ciągnie mnie do tej pozycji.
inne premiery:

Łowca czarownic
gatunek: fantasy/przygodowy
reżyseria: Breck Eisner
obsada: Vin Diesel, Elijah Wood
więcej: tutaj

Sól Ziemi
gatunek: dokumentalny
więcej: tutaj 

Moja chuda siostra
gatunek: dramat
więcej: tutaj

Życie na kredycie
gatunek: dramat
więcej: tutaj

4 komentarze:

  1. Ja chętnie obejrzę "11 minut", "Życie na kredycie" oraz "Moją chudą siostrę".

    OdpowiedzUsuń
  2. ,,Ugotowany" chcę koniecznie zobaczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wzgórze krwi to coś w moim stylu :)

    OdpowiedzUsuń