2014: Imigrantka - Joaquin Phoenix i Marion Cotillard


Joaquin Phoenix, większość kojarzyła go z „Gladiatora”, teraz także z „Mistrza”. Szukałam informacji o kolejnych filmach, w których go zobaczymy i troszkę znalazłam. „The Immigrant", bo tak w końcu brzmi tytuł miał premierę na Festiwalu w Cannes w 2013 (brał udział w konkursie głównym - został nominowany do Złotej Palmy). W Polsce zobaczymy go dopiero 14 marca.

Obraz wyreżyserował James Gray. Skąd możecie go kojarzyć? Większość pewnie z „Królowie nocy”, gdzie zagrał Joaquin Phoenix, Eva Mendes i Mark Wahlberg. Dla mnie najlepszym filmem Graya jest mało znany i niedoceniony melodramat "Kochankowie" (recenzja jest już TUTAJ). Jest to jeden z moich najnajnajukochańszych filmów i szczerze polecam. A kogo zobaczymy w „The Immigrant”? Wspomniany Phoenix i Marion Cotillard, za którą się stęskniłam od „O północy w Paryżu” oraz Jeremy Renner.


A teraz co to w ogóle będzie? Będzie to melodramat. Skrót z synopisu: 1920. Poszukując nowego startu Ewa Cybulski i jej siostra Magda przeprowadzają się z Katowic do Nowego Jorku. W Ellis Island okazuje się, że Magda jest chora na gruźlicę. Siostry zostają rozdzielone, a Ewa trafia na ulicę i poznaje Bruno, który zmusza ją do prostytucji. 


Co mówi sam Gray? „Jeśli lubisz filmy, które zrobiłem do tej pory to jest wielka szansa, że ten… ci się nie spodoba. Bo zrobiłem go i dla tych którzy je lubią i dla tych którzy nienawidzą." Brzmi dość intrygująco, chociaż krytycy nie zostawili na filmie suchej nitki (obiło mi się o uszy, że jest to wręcz najgorsza rola Cotillard).


Dwa krótkie fragmenty filmu:

Drugi film TUTAJ.

A zwiastun jest już dostępny TUTAJ.

Zachęcam do polubienia nowego fanpage'a na facebooku, znajduje się tutaj. 

5 komentarzy:

 1. oooo tak! zainteresowana, i to bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również! :)
  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawie się zapowiada, szczególnie że gra tam Joaquin. I oby jednak została Ewa a nie "Sonya" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie to interesuje bo gra tutaj moja ulubiona Marion :) chciałabym już zobaczyć ten film, pewnie u nas w kinach go nie zobaczymy :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że raczej zobaczymy :) Film o Polsce, Phoenix i Cotillard w roli głównej, walczył w Cannes. Chociaż zdarzyło się i lepsze do nas nie docierały.

   Usuń