Grudniowe premiery


„W samym sercu morza” z Chrisem Hemsworthem, komedia „Kochajmy się od święta”, w której występują m.in. Amanda Seyfried, Diane Keaton oraz John Goodman, no i rzecz jasna „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” - o tych premierach słyszeliście, a jak nie to niedługo usłyszycie. Tak się jednak złożyło, że dzisiaj nie będę pisać o tych wysokobudżetowych produkcjach, a o raczej niszowych pozycjach, a w grudniu  będzie ich całkiem sporo.

Kim jest Michael
Data premiery: 4 grudnia
Reżyseria: Justin Kelly
Obsada: James Franco, Emma Roberts, Zachary Quinto
opis dystrybutora: 
Justin Kelly, który pod widoczną kuratelą Gusa van Santa zadebiutował wśród pełnych metraży obrazem „Kim jest Michael” nie wpadł w pułapkę konfrontacji obozów liberalnego i konserwatywnego, ale skupił się na opisie drogi duchowej, której końcowym przystankiem dla Michaela Glatze, działacza gejowskiego,  jest zbór chrześcijan prezbiterian w Wyoming. W tej opartej na faktach opowieści Kelly nie udziela odpowiedzi na pytanie, czy gej może stać się hetero ani nie jest wykładem teologicznym z traktowania homoseksualistów w Starym i Nowym Testamencie. Raczej zastanawia się po prostu, kim jest Michael.
zwiastun tutaj

Duke of Burgundy. Reguły pożądania
Data premiery: 4 grudnia
Reżyseria: Peter Strickland
Obsada: Sidse Babett Knudsen, Chiara D’Anna
 opis dystrybutora:
W świecie bez mężczyzn, w zamku ukrytym pośród lasów, dwie piękne, zakochane w sobie kobiety prowadzą erotyczną grę, testując granice swojego związku. Utrzymanie miłosnego napięcia wymaga od nich skrzętnego przestrzegania intymnych i coraz to bardziej ekscentrycznych rytuałów. „Duke of Burgundy. Reguły pożądania” to najnowszy film brytyjskiego reżysera Petera Stricklanda, znanego z psychologicznego thrillera „Berberian Sound Studio” oraz zapisu trasy koncertowej islandzkiej piosenkarki „Björk: Biophilia Live”.
zwiastun tutaj

Tajemnice Bridgend 
data premiery: 11 grudnia
reżyseria: Jeppe Rønde
obsada: Hannah Murray, Josh O'Connor
opis dystrybutora:
Hannah Murray, gwiazda seriali "Skins" i "Gra o tron", w elektryzującej i docenionej na światowych festiwalach filmowych opowieści o młodzieńczej fascynacji śmiercią i tajemniczych wydarzeniach, które do dziś nie zostały wyjaśnione. Pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego dokumentalisty Jeppe Rønde’ego jest zainspirowany autentyczną i poruszającą historią. W ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesięcioro nastolatków popełniło samobójstwo w małym walijskim miasteczku Bridgend. 
zwiastun tutaj
 
Mandarynka
data premiery: 11 grudnia
reżyseria: Sean Baker
obsada: Kitana Kiki Rodriguez, Mya Taylor
opis dystrybutora:
„Mandarynka” to intensywny, słodko-gorzki film o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i pomimo swojej sytuacji życiowej nigdy nie tracą poczucia humoru. To daleka od tradycyjnej, ale równie poruszająca opowieść wigilijna o prawdziwej przyjaźni i poszukiwaniu miłości. To niskobudżetowy, niezależny film, który nakręcony został bez użycia profesjonalnej kamery. W zdjęciach wykorzystano tylko trzy iPhone'y 5 ze stabilizatorem i tanim oprogramowaniem, a jedynym zaawansowanym sprzętem były wypożyczone, prototypowe obiektywy.


Córki dancingu
Data premiery: 25 grudnia
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Obsada: Magdalena Cielecka, Kinga Preis, Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska
Opis dystrybutora:
Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…


Mama
Data premiery: 4 grudnia
Reżyseria: Julio Medem
Obsada: Penelope Cruz
Opis dystrybutora:
Magda (Cruz), nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.


Stare grzechy mają długie cienie
Data premiery: 25 grudnia
Reżyseria: Alberto Rodruguez
Obsada: Javier Gutierrez, Raul Arevalo
Opis dystrybutora:
Południe Hiszpanii, rok 1980. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy brutalnych morderstw młodych dziewczyn. Juan i Pedro pod względem ideologicznym różnią się diametralnie, ale muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego społeczność miasteczka, nad którą unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji.
zwiastun tutaj
 

Kolejne premiery znajdziecie tutaj

2 komentarze:

  1. Jeżeli miałabym coś wybrać to byłaby to Mandarynka. ;)

    Pozdrawiam,
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. "Mama" wygląda bardzo ładnie. Ale najbardziej zaintrygowała mnie "Mandarynka" ;D

    OdpowiedzUsuń