TOP10: Najlepsi aktorzy bez OscaraZnani, świetni, niektórzy wybitni, ale bez... Oscara.

 
Joaquin Phoenix
3 nominacje

Richard Burton
7 nominacji 

Albert Finney
5 nominacji

Edward Norton
3 nominacje

Michael Fassbender
2 nominacje

Montgomery Clift
4 nominacje

Brad Pitt
5 nominacji (w tym 3 za role)

Ralph Fiennes
2 nominacje

Samuel L. Jackson
1 nominacja

Ed Harris
4 nominacje

7 komentarzy:

 1. Brad ma Oscara, chociaż nie za aktorstwo ;) Fassbender to myślę kwestia czasu. Mnie najbardziej boli Gary Oldman i Norton.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak, tutaj Brad występuje w roli aktora, a nie producenta :) Fassbender podobnie jak np. Hardy to rzeczywiście kwestia czasu, chociaż myślę, że Fassbender wśród tych kilku dobrze zapowiadających się aktorów swojego pokolenia szczególnie udowodnił, że gra na najwyższym poziomie :)

   Usuń
 2. Norton i Samuel, którego zawsze ktoś przykrywa jeszcze lepszy w filmie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tacy aktorzy jak Burton nie dostają nagrody, bo zaczynam wątpić w nią. A z jakiego filmu pochodzi ten pierwszy kadr?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burtonowi jeszcze w dodatku bardzo zależało na tej statuetce, więc tym bardziej szkoda... A kadr z "Mistrza" z Joaquinem Phoenixem :)

   Usuń
 4. Ja dodałabym jeszcze Deppa. Chociaż najbardziej mnie zawsze bolał brak Oscara dla Nortona i Rickmana. Wielka szkoda, że ten drugi już nie będzie miał szans na jego zdobycie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Depp się nie zmieścił już niestety, tak jak kilku innych, ale też uważam, że należy mu się, chociaż widzę wiele opinii, że gra "zawsze tak samo". Dla mnie jak najbardziej ma wiele wspaniałych kreacji i facetowi się należy!

  OdpowiedzUsuń