TOP7: Reżyserzy jednego filmu


inne posty z serii top7 tutaj 

Richard Kelly
Nakręcić pierwszy w życiu długometrażowy film, którzy ludzie będą czcić to radość, ale i pewnego rodzaju przekleństwo. Twórca kultowego wręcz "Donnie Darko" (do którego grupy fanów także należę) nakręcił po nim jeszcze dwa - bardzo średnie filmy. Od 13 lat znany jako twórca "Donniego Darko" - czy kiedyś się to zmieni?


Kimberly Peirce
"Nie czas na łzy" - wstrząsająca, zapadająca w pamięć historia oraz Oscar dla Hilary Swank. Mimo, że wyreżyserowała jeszcze kilka produkcji, m.in "Carrie" w zeszłym roku to od 1999 ten film wymienia się przy jej nazwisku.


Anton Corbijn
Nagradzane, genialne "Control" to niestety jedyna produkcja pozytywnie kojarząca się z nazwiskiem Holendra.


Rodzeństwo Wachowskich
Produkcja sprzed 2 lat "Atlas chmur" została całkiem nieźle przyjęta, jednak to ze słowem "Matrix" rodzeństwo głównie się kojarzy i podejrzewam, że trudno będzie do zmienić.


Daniel Myrick i Eduardo Sanchez
"Blair Witch Project" to jedyny film, który nakręcili wspólnie. Później kręcili osobno, ale żadna wyreżyserowana przez nich produkcja nie osiągnęła takiej sławy.


Florian Henckel von Donnersmarck
Nakręcił w 2006 roku nagrodzone Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego "Życie na podsłuchu", a oprócz tego?


Michel Gondry
Reżyser ma na koncie wiele (nawet nie najgorszych produkcji) jednak to "Zakochany bez pamięci", za którego otrzymał Oscara jest tym jego jedynym hitem.

2 komentarze:

  1. Florian HvD zrobił jeszcze "Turystę", co prawda kiepskiego, ale przypomniał o sobie :) a ja Coribijna kojarzę jeszcze z "Amerykanina", który wszyscy zjeżdżają, choć mi się podobał :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Amerykanina" nie oglądałam i właśnie kojarzę ten film z tego, że go wszyscy zjeżdżają :P

      Usuń