POP! FestiwalPOP! Festiwal startuje już w najbliższy weekend w warszawskim Kinie Iluzjon. Od 7 do 9 listopada odbędzie się 17 pokazów filmów z gatunku neo noir, a między seansami będą się toczyć dyskusje o pop kulturze z czołowymi polskimi pisarzami kryminałów. Głównym punktem programu będzie ogłoszenie nominacji do literackiej Nagrody im. H. Sienkiewicza.


Kultura popularna nie cieszy się w Polsce dobrą renomą. POP! Festiwal powstał po to, aby spróbować odczarować tę złą passę i wskazać przykłady dobrego popu. Nasza impreza ma ambicję stać się pierwszym w Polsce miejscem, które nie tylko celebruje popkulturę, ale także jej uczy – mówi Robert Ziębiński, dyrektor festiwalu.


TUTAJ znajdziecie bardzo ciekawy program całego festiwalu. Będzie można obejrzeć m.in. pierwszy, znaczący występ Humphrey'a Bogarta, czyli "Skamieniały las", "Batmana" Tima Burtona, "Ruchomy cel" z Lauren Bacall i Paulem Newmanem, "Czas zapłaty" z 2013 roku z Jamesem McAvoyem, "Frantic" Polańskiego, "Rzekę tajemnic" Eastwooda, "Drogówkę" oraz "Incepcję". W ramach panelu HBO m.in. pokaz serialu "Detektyw" i dyskusja na temat "Jak zostać scenarzystą serialu w Polsce?".


Jak widzicie wydarzenie cholernie ciekawe, bardzo fajne, sama z pewnością się na festiwalu zjawię i was też zachęcam. 

Bilety i informacje o pokazach na stronie Kina Iluzjon (po prawej repertuar).


Pewnie wiecie, że jestem ogromną fanką noir, jeśli jeszcze się nie natknęliście się na te posty na blogu TUTAJ wstęp do kina noir, TUTAJ ranking filmów noir, a TUTAJ ranking neo-noir XXI wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz