Filmy z akcją w... Maroko

Spośród krajów, które zwiedziłam, Maroko należy według mnie do ścisłej czołówki. W związku z tym wpadłam na pomysł postu, w którym przedstawię kilka filmów, których akcja ma miejsce m.in. w Maroko. Szczególnie dużo pięknych scen można znaleźć w filmie Hitchcocka, w całej okazałości można podziwiać sławny plac Dżamaa al-Fina, a w Casablance nakręcono piękne sceny do najnowszej części Mission Impossible. 

Człowiek, który wiedział za dużo
Nie tak sławny jak "Psychoza", "Ptaki" czy "M jak morderstwo", a naprawdę wspaniały film Hitcha. Na całe życie zapamiętacie Doris Day śpiewającą "Que Sera Sera".


Hanna
 Dziwaczny film akcji w reżyserii Joe Wrighta z Niemcami, Maroko, Finlandią i The Chemical Brothers w tle. W roli głównej Saoirse Ronan.
  
Babel
Cztery, splatające się ze sobą, przejmujące historie w reżyserii Inarritu. 

Casablanca
Kultowy film Curtiza z Bogartem i Bergman w rolach głównych.

Mission Impossible - Rogue Nation
Jak wiecie nie jestem fanką kina akcji, nie widziałam wszystkich części tej serii, ale na ostatniej części Mission Impossible bawiłam się naprawdę dobrze. Piękne lokalizacje, multum emocji, ciągłe zwroty akcji... Recenzja tutaj.

Przygody Tintina
Bardzo udana animacja w reżyserii Spielberga. Świetna grafika, dużo przygód i humoru.
8 kwietnia na ekrany polskich film wejdzie "Królowa pustyni" w reżyserii króla dokumentu Herzoga. W roli podróżniczki Getrude Bell zobaczymy Nicole Kidman, a partnerować jej będą m.in. Robert Pattinson i James Franco.
Inne produkcje: Niepokonani (Ronan, Sturgess, Harris), W Stronę Marrakeszu (Kate Winslet)

4 komentarze:

 1. Koniecznie muszę zobaczyć ,,Królową pustyni" jak tylko wejdzie do kin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie recenzje fatalne, ale mam nadzieję, że nie będzie tak źle :(

   Usuń
 2. Casablancę obejrzałem wczoraj, trochę przereklamowana jak dla mnie. Za to Babel to niezapomniany film wielkiego Inarritu. Reszta jeszcze do odkrycia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z Bogartem jest kilka lepszych filmów, to fakt :)

   Usuń