TOP7: Basen


Imprezy, zbrodnie, pierwsze kontakty seksualne, romanse, sporty, spotkania rodzinne... Zaskakująco dużo rzeczy dzieje się w filmach nad (lub w) basenie. Okazało się to wyjątkowo niełatwe zadanie, wieele produkcji musiałam odrzucić (aż zdziwiłam się w ilu filmach przewija się basen ;), ale w końcu udało się wybrać 7 z nich - rezultaty poniżej :)


Take This Waltz
Jeśli nie widzieliście jeszcze tej produkcji to szczerze polecam, chociaż jest to film specyficzny, niektórych tempo może znużyć, ale ja na bardzo długo zapamiętałam niesamowity klimat i mały świat, który stworzyła Sarah Polley. Oprócz ciepłych kolorów i uroczych domków jego częścią był właśnie przewijający się kilkukrotnie basen. Tutaj i tutaj dwie basenowe sceny z cudowną Michelle Williams;)

Something's Got To Give
Ostatni (niedokończony) film z Marilyn Monroe. Te nakręcone 40 minut można ocenić jako przyzwoitą, przyjemną komedię, jednak to co pozostało w pamięci po tym filmie to nie te 40 minut tylko znane zdjęcia nagiej Monroe pluskającej się w basenie ;)

Małe dzieci
Basen jest miejscem spotkań Brada i Sary (więcej: recenzja). Jest to jeden z tych romansów, w który niesamowicie się zaangażowałam i dla tego wątku polecam. Niestety wątek pedofila był dla mnie zbyt ciężkostrawny, do teraz jak przypominam sobie twarz grającego go aktora to się wzdrygam.

Basen
Zbrodnie, namiętność i tak dalej.

Zeszłej nocy
Tak, tak to Eva Mendes w basenie. Zdradzi czy nie zdradzi? Przegadana, życiowa, ciekawa produkcja z Keirą Knightley.


Wakacje w kurorcie
Tak kochani, ten gówniarz w białych gatkach to Johnny Depp! Jako 22-latek (to jego drugi film) zagrał w wakacyjnej komedyjce. Film całkiem zabawny, chociaż nie jest to humor najwyższych lotów :)

Poznaj moich rodziców
Jedna z lepszych komedii, jak zawsze zaangażowany i starający się zrobić wrażenie na Jacku Greg Focker i w basenie ponosi porażkę ;)

 inne posty z serii top7

4 komentarze:

  1. dodałabym jeszcze 'Absolwenta' oraz 'Scarface', a z seriali 'Sopranos' - Tony i kaczki zawsze mi się będą kojarzyć z tym tematem. ale faktycznie wybór jest spory, to częsty motyw :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Taaak! Przyznam, że o tym filmie akurat zapomniałam, a rzeczywiście, jest tam szczególnie taka jedna scena w basenie ;)

      Usuń