TOP7: Love Story

Kochają się na zabój i zrobią dla siebie wszystko. Dzisiaj Ci, którzy byli gotowi pokonać największe przeszkody by być ze swoją drugą połówką.
Satine i Christian (Moulin Rogue!)

Julia Kapuet i Romeo (Romeo i Julia)

Anna Karenina i Aleksiej Wroński(Anna Karenina) - recenzja tutaj

Tristan i Izolda (Tristan i Izolda)

Kleopatra i Marek Antoniusz (Kleopatra)

Ennis Del Mar i Jack Twist (Tajemnica Brokeback Mountain)

Isabella Swan i Edward Cullen (Zmierzch)

inne top7 tutaj

3 komentarze:

 1. Romeo i Julia inspirują do dzisiejszego dnia wszystkich prawdziwie zakochanych i są niedoścignionym wzorem (mam nadzieje, tylko, że nie z takim samym finałem jak ta niezrównana szekspirowska para ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. O ładne zestawienie, choć nie do końca rozumiem, o które postaci w "Tajemnicy Brokeback Mountain" Ci chodzi, bo żadnej Rachel i Franka sobie nie przypominam. Niemniej wątek miłości Ennisa i Jacka na pewno znalazłby się w mojej czołówce, jak nawet nie na pierwszym miejscu. Uwielbiam ten film i jest to chyba najlepszy obraz o tematyce LGBT, jaki dane mi było do tej pory zobaczyć. Do zestawienia dorzuciłbym do siebie Love Story z filmu "Ona", chociażby w zamian "Zmierzchu", którego po prostu nie kupuję :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahha dzięki! Wiesz co zrobiłam? Dałam postaci z filmu Bodyguard, a potem przypomniałam sobie o Brokeback Mountain i uznałam, że znacznie lepiej się nadaje - podpis został :D Już zmieniłam dzięki :) A ranking wiesz, ma taki trochę posmak pewnego rodzaju kiczu, w sensie przerysowanej miłości, "jesteśmy razem mimo wszelkich różnic, problemów" itd., więc abstrahując od samej produkcji uznałam, że jak najbardziej ta para mimo ogrooomnej ilości problemów pokonała "największe przeszkody by być ze swoją drugą połówką" i zasługuje na miejsce w rankingu :)

   Usuń