Przegląd filmów z... Chrisem Hemsworthem

Urodził się w Melbourne 30 lat temu. Ma dwóch braci Liama i Luke’a, którzy również zajmują się aktorstwem. W 2012 roku został nominowany do nagrody BAFTA dla największej aktorskiej nadziei kina. Ma prawie 190 cm wzrostu i najpiękniejszy uśmiech w Hollywood. Ojciec trójki dzieci. Jego żoną od 3 lat jest hiszpańska aktorka Elsa Pataky znana m.in. z piątej i szóstej części "Szybkich i wściekłych". Występował w australijskiej wersji „Tańca z gwiazdami”. Grał w serialu „Zatoka serc”. O castingu do roli Thora dowiedział się od młodszego brata, który ubiegał się o tę rolę. Dzisiaj najprzystojniejszy Australijczyk w Hollywood - Chris Hemsworth!2009 Wyspa strachu (A Perfect Getaway)

Przede wszystkim klimat, napięcie, no i zdjęcia. Przyzwoity thriller, którego akcja toczy się na pięknych Hawajach i który nie daje odetchnąć ani na chwilę. Zaskakuje, wciąga, no i cała szóstka aktorów całkiem dobrze się spisała. Czasem leci w telewizji, można obejrzeć.


2010 Cash

Od początku miałam wrażenie, że oglądam niskobudżetową produkcję klasy B, a później zdałam sobie sprawę, że to zdecydowanie film klasy B tyle, że za 7 milionów. Byłam w szoku, że jeszcze 4 lata temu Chris grał w czymś takim, ale nieważne. Wychodząc od tego, że jest to mało profesjonalna produkcja to film da się oglądać. W ręce Sama przypadkowo trafia teczka, w której znajduje się ponad pół miliona. Razem z żoną kupują nowe auto, meble, ale radość nie trwa długo. W ich domu pojawia się Pyke Kubic, który chce odzyskać pieniądze - 6/10.

2011 Thor

Jestem fanką Thora, którą nie przekonają żadne argumenty, że jest to słaba produkcja. Pokochałam Asgard, Thora, Lokiego i Darcy. Nie lubię tego typu filmów, kojarzą mi się jako kino dla mężczyzn, które długo pomijałam, jak się okazało niepotrzebnie. Świetna rozrywka dla każdego.

2012 Królewna Śnieżka i Łowca (Show White and the Huntsman)

Zawsze i wszędzie bronię tego filmu i bronić będę. To nudne, ale po prostu wymienię wszystko co jest w tej produkcji znakomite: zdjęcia, klimat, scenografia, muzyka, kostiumy, efekty specjalnie i oprócz Kristen - dobra gra. Jest akcja, są emocje, jest piękna i przerażająca Theron. Porządna produkcja, która trzyma w napięciu i oprócz Stewart nie można się do niczego przyczepić.

2012 Avengers 3D (The Avengers)

Bałam się tego filmu. Wiedziałam, że będzie mnóstwo akcji i walk i tak też było. Jednak oprócz jednej czy dwóch scen nie czułam się nimi znużona, a urozmaicenie w postaci kilku bohaterów pochodzących z zupełnie innych światów nie pozwalało się nudzić.

2012 Czerwony świt (Red Dawn)

Pewnego ranka w Waszyngtonie następuje inwazja koreańskich spadochroniarzy. Część USA jest zajęta przez wojska wroga. Żołnierz Jed Eckert razem z grupą nastolatków postanawia stawić czoła okupantowi. Brzmi absurdalnie? Tak. Jest absurdalnie? Tak. Oprócz zbyt dużego stopnia nierealności i nieco kiczowatych, patriotycznych przemów film ogląda się całkiem dobrze, dużo się dzieje, kilka razy jesteśmy zaskakiwani - 5/10.

2012 Dom w głębi lasu (The Cabin In the Woods)

To film ciekawostka. Nie jest to zwykły horror o grupie przyjaciół, która wyjechała do domku na kilka dni i znajduje się w niebezpieczeństwie. To tylko część filmu (która jest zresztą przedstawiona bardziej w formie satyry i specjalnie powiela schematy). Tutaj okazuje się, że wszystko to jest zaplanowane i reżyserowane przez grupę ludzi. Ciekawy pomysł, ale ciężko się to oglądało. Nie lubię horrorów, ale dla fanów tego gatunku może być to smaczek.

2013 Wyścig (Rush) - recenzja

Ależ ten film wszystkich zaskoczył. Nie było o nim głośno przed premierą, ale kiedy już wszedł.. No rewelacja. To więcej niż poprawny, biograficzny film. Przez większość seansu miałam ściśnięty żołądek, każdy kolejny wyścig był coraz bardziej emocjonujący. Howard zaczyna od pierwszych sekund na wysokich obrotach i tak też jest do samego końca. Do tego i Hemsworth i Bruhl świetnie się spisali. Wciągający, poruszający, emocjonujący i co zaskakujące dla wszystkich. Nawet dla tych, których wyścigi zupełnie nie interesują.

2013 Thor: Mroczny świat (Thor: The Dark World)

Jeszcze lepszy od jedynki. Twórcy postawili tym razem totalnie na rozrywkę. Mniej serio, więcej żartów, więcej wątku miłosnego. Film ogląda się jednym tchem i naprawdę dobrze się bawi i wypoczywa podczas seansu. Moje przemyślenia o dwóch częściach "Thora" i "Avengers" tutaj.

2015 Cyber
Film jest już w 100% skończony. 

2015 In the Heart of the Sea

Film w kinach na początku przyszłego roku. Bardzo się ucieszyłam, że Hemsworth znowu wystąpi u Howarda (Wyścig). Występują m.in. także Cillian Murphy i Ben Whishaw. Dramat o załodze statku wielorybniczego zaatakowanej przez walenia i pozostającej na morzu przez 3 miesiące.

Właśnie trwają zdjęcia do Avengers: Age of Ultron.

 

3 komentarze: